
Розмови про Біблію. Старий Завіт
Книжка належить до тих фахових і талановитих досліджень біблійної літератури, які можуть зацікавити як віруючу, так і невіруючу людину.
Ласкаво просимо Вхід
Книжка належить до тих фахових і талановитих досліджень біблійної літератури, які можуть зацікавити як віруючу, так і невіруючу людину.
Ця книжка належить до тих фахових і талановитих досліджень біблійної літератури, які можуть зацікавити як віруючу, так і невіруючу людину.
Автор книжки, професор Анна Свідеркувна, за фахом філолог та історик античної культури, досконало володіє знаннями про середовище і часи, в яких народжувалася Біблія. Водночас доступно й захопливо розповідає про це своїм сучасникам, допомагаючи їм легко долати численні труднощі, з якими часто стикається пересічний читач Старого Завіту.
Уривок тексту:
.............ЧОМУ “РОЗМОВИ ПРО БІБЛІЮ”?
Я свідомо обрала цей заголовок, щоби вже на самому початку книжки попередити читача, що вона не є ані підручником, ані будь-яким иншим систематичним викладом. Хочу запросити всіх, хто бажає, на вільну прогулянку різними біблійними книгами й різними століттями, сподіваючись, що мені вдасться поділитися з вами тим, що мені самій видається особливо цікавим, а передусім тим, що – на мою думку – найкраще можу розповісти. Багато цікавого, як також важливого, я оминула й прекрасно усвідомлюю, що хтось инший на моєму місці зробив би цілком инший вибір. Багато тем, які тут не розглядається, поза сумнівом, цілком заслуговують на таку ж увагу, та проблема полягає в тому, що їх аж надто багато!
Читач може відчути певне розчарування, побачивши, що розглядаю передусім староєврейську Біблію, те, що зазвичай називаємо Старим Завітом. Але цю частину Біблії, на загал, ми найменше знаємо, й вона завдає нам найбільше труднощів, а водночас без неї годі зрозуміти вповні й Новий Завіт. Однак усюди, де це необхідно або можливо, я старалася показувати зв’язки й новозавітні інтерпретації, оскільки добре знаю, що вони не завжди будуть для всіх однаково очевидними. Відтак заключний розділ “Від Євангелія до Євангелія” мав, згідно з моїм наміром, стати своєрідною “брамою”, яка веде до Нового Завіту.....
Про автора книги:
Анна Свідеркувна – викладач біблістики у Варшавському університеті, історик культури стародавнього грекомовного світу за фахом і католичка за переконанням. Ці дві передумови, які спричинили дуже раннє зацікавлення А. Свідеркувни Святим Письмом, значною мірою вплинули також на форму “Розмов про Біблію”. Поринувши в язичницький світ, А. Свідеркувна навчилася дивитися на Біблію також і очима язичників, що деколи дозволяє помітити те, чого не видно з иншої перспективи.
Соціальні мережі